Asistenční služby

Asistenční služby už pěkných pár let patří k oblasti, kde se pojišťovny snaží „urvat“ co nejvíce zákazníků. Je zde totiž stále co zlepšovat, a tak každý pokrok hlasitě oslavují televizní reklamy, které se nás snaží přesvědčit, že se bez asistenčních služeb v maximální možné míře prostě neobejdeme.

Nebudeme to pojišťovnám vymlouvat, vždyť na tom vyděláváme my, jejich klienti. Chceme přece ty nejkvalitnější služby. Pravdou také je, že k velkým pokrokům dochází. V první řadě jsou tyto služby čím dál dostupnější, často je můžeme získat i zdarma k povinnému ručení nebo havarijní pojištění.

Na co se můžeme těšit?

Je toho poměrně hodně, co nám asistenční služby pomohou nabídnout. Shrnout se to dá však jednou větou: Dostaneme pomoc v nouzi. Když naše auto kvůli poruše zastaví, přijede AS a odtáhne nás do servisu, případně nám poskytne náhradní vozidlo, abychom mohli pokračovat za cílem své cesty. Dojde nám po cestě benzín? AS přijede a dotankuje nám. Rozbije se vám vozidlo z nějakého důvodu v zahraničí? Vy i vaši spolucestující dostanete odtah vozidla i přenocování v hotelu. Je toho ještě mnohem víc a každá pojištění nabízí trochu něco jiného, ale rozhodně je dobré si asistenční služby pořídit, i kdyby nás to mělo stát pár set korun ročně.

TIP: Nedívejte se jen po rozsahu služeb, ale i po limitech plnění. Ty se u každého úkonu liší a jsou rozdílné pro Českou republiku a zahraničí (tedy Evropu). Ostatně právě v zahraničí přijdou asistenční služby nejvíce vhod, takže sledujte limity plnění i rozsah poskytovaných úkonů velmi pečlivě.

Posted in Pojištění, Povinné ručení by admin at Květen 20th, 2011.

Comments are closed.