Cestovní pojištění – sport

Nejen opalováním je člověk na dovolené živ, tedy v ideálním případě, kdy je dovolená dostatečně dlouhá, že slunění se přestane bavit. Pak přijdou na řadu různé aktivity, ať už sportovní nebo poznávací. V takových chvílích možná přijde vhod i rozšířené připojištění sportů, protože v základním pojištění bývají zahrnuty pouze běžné aktivity a rekreační sporty. To znamená, že si na pláži můžete zahrát volejbal s přáteli, ale sjíždění řek nebo potápění už kryto není.

Jak kde…

Každá pojišťovna se ke sportům staví trochu jinak. Jedna pro ně nabízí skvělé balíčky, kde jste chráněni proti všemu možnému, druhá se naopak drží při zdi a spíše své klienty odrazuje tím, že je prostě pro tyto případy nepojistí.

Pokud si ale vyberete ochotnou pojišťovnu (například Kooperativa), pak můžete bez starostí o léčebné náklady provozovat potápění, horolezectví nebo třeba rafting.

Zimní sporty

Češi lyžují poměrně rádi, tudíž mezi nejoblíbenější dovolené patří zimní lyžovačky převážně v Alpských zemích. Zjistěte si v takovém případě raději předem, do kterého balíčku připojištění sportů patří lyžování a snowboarding, protože jak víme, úrazy jsou při těchto sportech relativně běžné.

Pokud se chystáte například na Slovensko, pak může přijít vhod i pojištění výjezdů horské záchranné služby, ale pojišťovny si většinou dávají pozor, aby v zimních měsících daly o těchto možnostech dostatečně viditelně vědět.

TIP: Určitě ušetříte, pokud si sjednáte doplňková připojištění i cestovní pojištění online. Ušetřit můžete až desítky procent. Pokud navíc využijete služeb zprostředkovatelů pojistných produktů, pak vaše úspora může být ještě výraznější. Zprostředkovaná pojistka jinak bude úplně stejná, stojí za ní stále stejné pojišťovny, jen je to levnější.

Posted in Pojištění by admin at Květen 20th, 2011.

Comments are closed.