Pojištění majetku

Pro každého z nás je domov velkou investicí. Chudší člověk si koupí malý byt, který splácí dlouhá desetiletí, bohatý zase velkou vilu, která ho stojí desítky milionů korun. Ztratit může každý mnoho, byť samozřejmě chudší člověk mnohem víc. I zde platí ono pořekadlo „Jsem příliš chudý na to, abych si kupoval levné věci“. Opravdu, pokud nechcete riskovat promarnění celoživotní investice, je dobré se pojistit.

Mezi nejdůležitější produkty v této oblasti patří pojištění nemovitosti. To je určeno převážně ke krytí škod způsobených na rodinných domech, bytech, bytových domech i rekreačních objektech. K tomuto hlavnímu objektu je možné zvolit i další věci a objekty, které pojistka bude chránit. Ideálním příkladem je rodinný domek, který má velkou zahradu s kůlnou, bazénem, živými ploty a oplocením, stromy a různými terénními úpravami. Kromě samotného domu lze pojistit jak bazén a kůlnu včetně vybavení (například zahradní traktor, sekačka,…), ale i stromy, plot, keře a terénní úpravy. Samozřejmě že to bude něco stát, ale to už je na zvážení každého z nás, jestli chceme chránit pouze to nejdůležitější, nebo zda nám za to stojí i tyto přidružené objekty, nástroje a zahrada samotná.

Proti čemu jsou nemovitosti chráněny?

Hlavní složkou jsou živelné útoky, mezi kterými bych jmenoval hlavně kroupy, sníh nebo vodu. Ne však povodeň, což trochu zamrzí, ale vynahradit vám to může vhodné připojištění. V základní podobě každého pojištění nemovitosti jsme chráněni před vodovodními haváriemi a kanalizací.

Dále nám pojišťovna uzná i zásah bleskem nebo skla zničená rázem, který je způsoben průletem letadel. Na ostatní škody tu jsou připojištění. Z nich bych doporučil hlavně pojištění odpovědnosti, o kterém se ale dozvíte více ve speciálním článku.

Rozhodně se vyplatí pojistit se proti krádeži a vandalismu, protože to jsou okolnosti, které jen stěží ovlivníme a které se mohou stát komukoliv z nás.

Pojištění domácnosti

Dalším produktem je pojištění domácnosti, které kryje škody na movitém majetku, který máme doma. Ať už jde o televizi, hi-fi věž nebo pohovku, či oblečení, jízdní kola nebo obrazy, vše spadá pod pojištění domácnosti. Když ho budete sjednávat, zkuste využít výhodných balíčků- můžete dostat oba zde popisované produkty s určitou slevou, když si je sjednáte v jedné smlouvě, ale to už záleží na vaší pojišťovně.

Posted in Povinné ručení by admin at Květen 20th, 2011.

Comments are closed.