Pojištění odpovědnosti

Pokud bychom měli jmenovat nejdůležitější produkt pojišťovnami nabízený, rozhodně by šlo o pojištění odpovědnosti. Ať už sami přijdeme k jakékoliv úhoně, dokážeme se z toho vzpamatovat, ale nadělat si dluhy tím, že způsobíme škodu někomu dalšímu, může zamávat i těmi odolnějšími z nás.

Jen se podívejme na nejdůležitější produkt na trhu, tedy povinné ručení. Víte, jak zní jeho pravý název? Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Je to logické, když někoho nabouráte, z vaší pojistky bude zaplacena jeho škoda.

Důležitost tohoto typu pojistky je však všudypřítomná. Chcete si pojistit nemovitost? Rozhodně nezapomeňte se připojistit proti odpovědnosti majitele nemovitosti. To samé lze doporučit pro každodenní občanský život nebo pro cesty do zahraničí. To vše umožňují pojišťovny sjednat a vy byste měli vážně uvažovat o tom, zda těchto nabídek nevyužít, protože se tím můžete zbavit mnoha starostí. Porovnání cen mezi pojištění a zničeným zdravím třetí osoby je doslova obrovské – pár set korun oproti milionům.

Odpovědnost mají také majitelé domácích zvířat za své mazlíčky. Jde o další typický produkt, který není od věci sjednat. Nemusí jít o velké potíže, jako je pokousání souseda, nebo nedej bože zabití, ale i rozkousané věci nepotěší. Není tedy lehčí a příjemnější nechat všechny starosti na pojišťovně? Ano, zaplatit si můžeme i bezstarostnost, alespoň co se týče finanční odpovědnosti.

Posted in Pojištění by admin at Květen 20th, 2011.

Comments are closed.