Pojištění vozidel

Rozlišujeme dva hlavní typy pojištění vozidel, z nichž je jeden povinný pro každé vozidlo. My se v tomto článku okrajově podíváme na oba.

Povinné ručení

Neboli pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, bez něj nemůže žádný automobil, náklaďák ani motorka na silnice. Kdo by se mu chtěl vyhnout, může dostat pokutu až 40 000Kč, což je ale ještě pakatel ve srovnání se škodou, kterou bude muset z vlastních prostředků splácet, když způsobí dopravní nehodu. I při relativně banální havárii můžeme způsobit škodu v řádu statisíců korun, které za nás v první fázi zaplatí Česká kancelář pojistitelů. Ta však bude své peníze nekompromisně vymáhat, takže se spravedlnosti nevyhneme.

Nejdůležitější složkou povinného ručení je limit plnění pro škody způsobené na majetku a na zdraví. Ze zákona jde o alespoň 35 milionů korun, takže pokud nenabouráme několik Ferrari, tak můžeme být docela v klidu. K dostání jsou i vyšší limity, osobně jsem se setkal s maximem okolo 100 000 000Kč. Pokud to bude možné, hledejte takové nabídky, kde dostanete v ceně povinného ručení i asistenční služby, samozřejmě co nejširší. Není problém si je přikoupit, ale něco do začátku se vždy hodí.

TIP: Chcete-li získat nejlevnější povinné ručení, dejte šanci online poskytovatelům pojistných produktů.

Posted in Pojištění, Povinné ručení by admin at Květen 20th, 2011.

Comments are closed.