Pojištění vozidel online

Pokud to myslíte s ochranou investice do svého vozidla vážně, určitě už máte sjednané i havarijní pojištění. To sice není vynucováno státem, ale tvoří přirozený doplněk pro povinné ručení, který dokáže zachránit statisíce korun. Čerpáme ho v případě, že způsobíme dopravní nehodu, při které dojdeme k újmě také my nebo náš majetek. Postup je pak stejný, jako u PR- pojišťovna nám přizná škodu a proplatí ji. Při zničení vozu půjde pravděpodobně o cenu vozidla, od které bude odečtena spoluúčast. Právě výška spoluúčasti docela výrazně ovlivňuje výslednou cenu pojistky. Podíváme se na příklad, jak takové havarijní pojištění funguje:

Řidič a majitel vozidla způsobí nehodu, při které je ale zničen i jeho vůz. Škoda ostatním účastníkům nehody jde z jeho povinného ručení. Jeho vozidlo už je neopravitelné a pojišťovna stanovila jeho hodnotu na 300 000Kč. Je už dva roky staré a nové stálo o polovinu více, ale to je teď nepodstatné. Spoluúčast si tento řidič zvolil 15% a minimálně 20 000Kč, což je poměrně hodně. 15% z 300 000Kč je 45 000Kč, to splňuje i minimální částku. Od oněch 300 000Kč je odečteno 45 000Kč a výsledek je pojišťovny vyplacen. Ačkoliv před dvěma lety stál jeho nový vůz 450 000Kč, dnes dostane pouze 255 000Kč, ale pořád lepší, než být bez automobilu i bez peněz, což by se stalo, neměl-li by sjednáno havarijní pojištění.

TIP: I havarijní pojištění lze sjednat po internetu. Není problém využít služeb povinné ručení srovnání pojistek, které nabízejí pro povinné ručení i havarijní pojištění srovnání nabídek jednotlivých pojišťoven.

Posted in Pojištění by admin at Květen 20th, 2011.

Comments are closed.