Připojištění vozidel

Krom hlavních produktů, které jsme si představili v samostatných článcích, má pojištění vozidel i další různé doplňkové produkty, díky kterým si ho můžeme ještě lépe přizpůsobit svým potřebám. Na krátký přehled jednotlivých doplňkových připojištění se teď podíváme.

Úrazové připojištění (řidiče nebo celé osádky vozu)

Čerpat toto připojištění je možné v případě, že řidič nebo osoby ve voze přepravované utrpí vinou úrazu při autonehodě zranění, které si ponesou po zbytek života. S trochou brutální nadsázky se tak dá shrnout i případ, kdy řidič/spolujezdec zemře. Pak jdou peníze pozůstalým.

Připojištění autoskel

Můžeme ho zakoupit ve dvou variantách (ale ne každá z pojišťoven nabízí obě, byť je to poměrně běžná praxe, viz třeba Česká pojišťovna a další). Buď si necháme pojistit pouze sklo čelní (například Kooperativa nedává na výběr a poskytuje pouze tuto možnost), nebo všechna. První varianta bude pro spořivější řidiče, kteří si uvědomují, že v největším ohrožení je čelní sklo, které se snadno znehodnotí nárazem malého kamene, který odletí od kol před ním jedoucích vozů.

Připojištění zavazadel

Ochránit se můžeme i před škodami, které vám mohou vzniknout na majetku, který ve vozidle převážíte. Zde je rozhodující limit plnění, který bývá často velmi šibeniční a opravdovou ztrátu vám tak nemusí ani nahradit. Například AXA vám nedá více než 30 000Kč, takže vykradený vůz plný cenností vás stále bude hodně mrzet.

TIP: Využijte možnosti pojištění online, je to opravdu levnější. Dále bych vás rád pozval na další článek, který se bezprostředně pojištění vozidel týká, a to o asistenčních službách. srovnání cen mezi jednotlivými pojišťovnami pak snadno provedeme na stránkách srovnávačů, kterých je plný internet.

Posted in Povinné ručení by admin at Květen 20th, 2011.

Comments are closed.